Jak wybrać odpowiedni wałek Purdy?

Wałki Purdy posiadają wytrzymale rdzenie polipropylenowe, które są odporne na działanie różnego rodzaju farb, bejc i rozpuszczalników, co wydłuża ich żywotność. Dla zwiększenia trwałości zastosowano technologię wiązania termicznego, która przymocowuje tkaninę okładki rolki  do rdzenia za pomocą idealnego spiralnego szwu. Ultrawytrzymałe rdzenie wałków zapobiegają wyginaniu i odkształcaniu umożliwiając równomierny kontakt ze ścianą. Niezależnie od projektu, który masz wykonać, istnieje wałek Purdy, który sprosta Twoim wymaganiom.

Wybór odpowiedniego pokrycia wałka dla Twojego projektu będzie zależeć zarówno od wielkości, gładkości, jak i pożądanego wyglądu powierzchni malarskiej. Pamiętaj o tych cechach, wybierając osłony rolek i nie zapomnij o ramie rolki, która będzie do niej pasować.

Wałki Purdy

Tkanina osłonowa wałka

  • tkanina osłonowa decyduje o wydajności malowania i uzyskaniu odpowiedniego wykończenia.

W celu uzyskania gładkiego wykończenia należy zastosować tkane osłony wałka: WhiteDove™, Ultra Finish®, Colossus™, Parrot™.

Dziane osłony wałków: Marathon®, GoldenEagle™, Contractor 1st™, Roadrunner™  zapewniają szybszą aplikację i zwiększoną wydajność malowania.

Długość włosia wałka

Jej wybór zależy od gładkości malowanej powierzchni. Im gładsza powierzchnia, tym krótsze powinno  być włosie. Zapewni to gładkie, równe wykończenie. W przypadku szorstkich powierzchni najlepiej zastosować dłuższe włosie, w celu zapewnienia lepszego krycia.

1/4″— od bardzo gładkich do gładkich powierzchni, takich jak szafki, metalowe drzwi i wykończenia

3/8″ — gładkie lub półgładkie powierzchnie, takie jak gładkie ściany i sufity

1/2” — powierzchnie od półgładkich do półszorstkich, takich jak teksturowane ściany, pokłady i beton

3/4″— powierzchnie półszorstkie do chropowatych, takie jak teksturowane sufity i sztukaterie

1″+ — od szorstkich do bardzo szorstkich powierzchni, takich jak cegła, bloczki murowane i teksturowany beton

Rozmiar wałka

Do wyboru są różne rozmiary od 4″ do 18″.

Im szerszy wałek, tym większą powierzchnię można malować. Węższe wałki idealnie nadają się do krawędzi i narożników. Wybierz pokrycie wałka w zależności od tego, ile obszaru potrzebujesz pomalować. Pamiętaj, że możesz potrzebować pędzla Purdy, aby wykończyć drobniejsze szczegóły.

Wybierając mini wałek do dotarcia do ciasnych miejsc, dopasuj materiał i rozmiar włosia, aby uzyskać idealne wykończenie.

wałki Purdy

Dodaj komentarz